Školní rok 2023/24

Začátky ve školce

Desatero pro rodiče nově přijímaných dětí

1  Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je.
2Zvykejte dítě na odloučení.
3Veďte dítě k samostatnosti.
4Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu  do školky...
5Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní.
6Dejte dítěti s sebou něco důvěrného.
7Plňte své sliby
8Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci vy.
9Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem.
10Promluvte si s učitelkou

PROVOZ MŠ:

Mateřská škola Sluníčko je otevřena ve všední dny od 6:30 do 16:30.

ŠKOLNÉ:

Příspěvek na částečnou úhradu neinvestičních nákladů ("školné") je ve výši 600 Kč za měsíc. Školné platí všechny děti s výjimkou dětí předškolních. Každé dítě má nárok na maximálně 12 měsíců osvobození od placení tohoto příspěvku. Ředitelka školy může snížit nebo prominout úplatu za předškolní vzdělávání.

PLATEBNÍ PODMÍNKY:

Stravné je současně se školným placeno vždy k 15. dni následujícího měsíce inkasem z účtu. Například za září platíte až 15. října.

STRAVOVÁNÍ:

Od školního roku 2015/2016 došlo k jedné velké změně: pokrmy jsou připravovány novou technologií. Po generální rekonstrukci celé kuchyně mají paní kuchařky k dispozici konvektomat, který umožňuje zdravější přípravu jídel mimo jiné v páře.

Stravování dětí MŠ probíhá v rámci jejího celodenního programu.
Svačina: 9 h
Nápoj: 10 h
Oběd: 11:30 h (Berušky obědvají o něco dříve)
Svačina: 14 h

Ke každému jídlu jsou podávány nápoje, děti mají po celý den k dispozici pitnou vodu (v konvici k nácviku samostatnosti či na požádání s dopomocí). Děti jsou seznámeny s hygienickými pravidly podávání nápojů.

Jídla jsou připravována v souladu se zásadami správné výživy, je dodržováno složení spotřebního koše pro jednotlivé věkové kategorie. Provoz kuchyně, výdejny i naplňování spotřebního koše podléhá pravidelným hygienickým kontrolám.

Vycházíme vstříc dětem se zvláštními stravovacími potřebami (například alergie). V naší mateřské škole mohou být podávána jídla donesená z domova (po projednání s vedoucí stravování a ředitelkou školy).

OMLUVENÍ Z DOCHÁZKY:

Děti je třeba omluvit nejpozději do 8:00 téhož dne na telefonním čísle MŠ, odhlášení stravování je však nejpozději do 7:45.