logotyp

O nás - MŠ Sluníčko, Nižbor

Letní provoz mateřské školy

V měsících červenec a srpen je z technických důvodů omezen provoz mateřské školy. Některé týdny je zavřeno úplně, po zbytek hlavních prázdnin je otevřena pouze jedna třída.

K letní docházce je nutné se přihlásit. Děti se přihlašují na jednotlivé týdny, aby například kvůli potřebě docházky po dobu jednoho týdne nebylo místo blokováno na celé prázdniny.

Tzv. školkovné za měsíce červenec a srpen 2022 bude úměrně zkráceno vzhledem k počtu dnů, kdy bude školka otevřena a platit jej budou pouze děti, které jsou přihlášeny k letní docházce.

V létě 2022 bude částečný provoz probíhat pouze ve třídě Soviček.

Otevřeno v částečném provozu:

1. (pátek) až 8. července (pátek)
a
15. srpna (pondělí) – 31. srpna (středa)
  • image 21
  • image 22
  • image 24
  • image 32
  • image 23
  • image 34
  • image 35


HARMONOGRAM ŠKOLNÍHO ROKU 2021/22


ŠKOLNÍ ROK

počátek

1.9.2021 (středa) 

 

konec

30.6.2022 (čtvrtek)

 

 

 

 

 

 

 

PRÁZDNINY

Vánoční
(MŠ uzavřena)

čtvrtek 23.12. 2021 až
neděle 2.1. 2022

 

MŠ opět otevřena

pondělí 3.1.2022

 

 

 

 

Jarní
(možnost omezeného provozu dle přihlášených dětí)

28.2. až 4.3.2022

 

 

 

 

Hlavní

pátek 1.7. až středa 31.8.2022

 

MŠ UZAVŘENA

 

pondělí 11.7. až pátek 12.8.2022

 

Mateřská škola "Sluníčko", Nižbor, okres Beroun

Mateřská škola Mateřská škola „Sluníčko“ má v současné době kapacitu 70 dětí, v lednu 2013 byla školka z důvodu zvýšené poptávky rozšířena o 14 dětí z původních 56.
Děti jsou do přijímány zpravidla od 3 let věku a chodí do 3 tříd – 1. třída Stonožky, 2. třída Sovičky, 3. třída Berušky.
Stonožky – heterogenní skupina 28 dětí.
Sovičky – heterogenní skupina 28 dětí.
Berušky – heterogenní skupina 14 dětí.
Všechna místa v mateřské škole jsou obsazena, avšak dlouhodobě se daří přijmout všechny místní děti starší 3 let.

Vzhledem k tomu, že do mateřské školy začínají přicházet i děti dvouleté, požádali jsme o příspěvek na  chůvu z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Třída Berušek bude díky tomu nadstandardně podpořena ještě jednou pracovní silou. 

Počet novorozených dětí v obci má kolísavou tendenci – po úbytku dětí (méně dětí narozených mezi zářím 2011 a srpnem 2012 ve srovnání s předchozími roky) začíná počet dětí opět stoupat. V posledním roce byly přijaty všechny přihlášené místní děti.

Budova mateřské školy byla postavena v roce 1978 a v posledních letech je průběžně rekonstruována. Má nová okna, podlahové krytiny.

V létě 2016 byla z prostředků obce postavena nová pískoviště.

V létě 2015 byla z prostředků obce rekonstruována kuchyně školní jídelny, která vaří pro děti MŠ i ZŠ.

V létě 2014 bylo provedeno zateplení budovy mateřské školy z finančních prostředků z MŽP ČR.

V létě 2018 byly rekonstruovány některé prostory technického zázemí školy a byla provedena sanace omítek.

V létě 2019 proběhla doposud nejzásadnější rekonstrukce od vzniku MŠ - instalace plynového ústředního topení, výměna některých podlah, totální renovace šaten ve třídách Soviček a Stonožek.

Vybavení mateřské školy Nižbor je velmi dobré, každá třída má odpovídající zázemí v souladu s hygienickými předpisy. Třídy jsou prostorné, rozdělené do funkčních zón a vybavené převážně novým nábytkem určeným pro užití v mateřských školách. Škola je průběžně vybavována novými pomůckami a hračkami.

Školní zahrada je rozlehlá, vybavena bezpečnými hracími prvky přiměřenými věku dětí. Herní prvky podléhají pravidelným bezpečnostním revizím. Pískoviště jsou z bezpečnostních důvodů opatřena sítěmi, které chrání písek před případným znečištěním.

Stravování je zajištěno vlastní školní jídelnou, která připravuje jídlo pro MŠ „Sluníčko“ i ZŠ Nižbor.

Zápis do mateřské školy Nižbor bude v roce 2020 v období 2.-16. května, přesné datum bude avizováno na nástěnkách mateřské školy, obce a obecním rozhlasem.

Výchovně-vzdělávací práce s dětmi probíhá za základě Třídního vzdělávacího programu vytvořeného pedagogickými pracovnicemi školy v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem a Školním vzdělávacím programem. S aktuálním TVP na daný týden se mohou rodiče seznámit na nástěnkách jednotlivých tříd.

DŮLEŽITÉ AKTUALITY

Co je nového

Aktuality naleznete zde.

Jídelníček

Jídelníček

obrázek
Jídelníček najdete zde

Created by © 2016 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign