4) Asistent pedagoga - vzdělání

Asistent pedagoga, který je přidělen z důvodu přítomnosti dítěte se speciálními vzdělávacími potřebami ve třídě, musí mít jako minimální předpoklad maturitu + kvalifikační studium pro asistenty pedagoga. V naší mateřské škole jsou mezi asistenty pedagoga i učitelky mateřské školy, které tedy dalece převyšují tento minimální kvalifikační požadavek a mají částečný úvazek na obě tyto činnosti.

Může se tedy stát, že paní, kterou znáte coby asistentku pedagoga, uvidíte i při samostatné činnosti s dětmi. Někdy nám naopak naše kmenové paní učitelky vypomáhají v případě nemoci asistenta pedagoga zastupováním, takže se vám může zdát, že učí dvě učitelky současně.
Díky tomu, že máme vysoce kvalifikované asistentky pedagoga a ochotné paní učitelky, jsme schopni pružněji reagovat v případě pracovní neschopnosti nebo OČR, kterých je v poslední době bohužel požehnaně.