11) Nemůžete si dovolit platit stravné

Mnoho lidí je dnes v situaci, kdy si nemohou dovolit platit obědy a někdy kvůli tomu dokonce raději zruší stravování.
Nedělejte to, prosím, řešení existuje!

Obědy do škol
Ve školním roce 2021/22 a i příští školní rok máme smlouvu na placení stravného dětem, jejichž zákonní zástupci mají přiznanou hmotnou nouzi. Děti, které tuto podmínku splňují, nám automaticky přiřazuje Úřad práce, který ví, že jsme součástí tohoto programu (Obědy do škol nabízejí jen některé školy).

Program je již pro tento školnírok uzavřen. Pro následující školní rok budou Úřady práce zařazovat děti na schůzkách s rodiči, které budou probíhat v měsících červen-srpen.

Program se vztahuje na děti z MŠ i ZŠ, tedy i naděti ze ZŠ Nižbor, které se stravují v naší školní jídelně.

Opakovaně jsme vznášeli dotaz, zda je možné zařadit i děti, které se nedávno přistěhovaly z Ukrajiny. Odpověď zní ANO, ale až od příštího školního roku podle výše uvedených podmínek. Situaci samozřejmě i nadále sledujeme.

Women for women
Organizace, která platí stravné pouze dětem ze ZŠ (program není určen pro děti z MŠ). Má specifické podmínky, v poslední době však zastavila přijímání dalších přihlášek. Situace se však stále mění, vždycky stojí za to, se zeptat.

Nesplňujete podmínky výše uvedených programů a přece potřebujete situaci řešit?
Obraťte se na nás, nejste v tom sami, pokusíme se pro vás najít řešení.